TRIO HANOWER

Trio Hanower istnieje od roku 2012. Zostało założone przez:

  • skrzypaczkę Łucję Madziar, koncertmistrzynię Opery Państwowej w Hanowerze
  • wiolonczelistę Johannesa Krebs, koncertmistrza wiolonczel Filharmoników Bremy
  • utytułowaną panistkę Katharinę Sellheim.

Trio udoskonalało swoją grę kameralną pod okiem Tria Jean Paul, jednej z najwybitniejszych formacji kameralnych w świecie muzycznym.

Już pierwsze koncerty tria spotkały się z bardzo dobrymi recenenzjami krytyków muzycznych oraz entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy. Żywiołowe i nietuzinkowe interpretacje zaowocowały dalszymi zaproszeniami koncertowymi, jak np. na Festiwal Beethovenowski w Bonn czy na występ w nowo wybudowanej Filharmonii w Hamburgu.

Pasją zespołu jest wyszukiwanie rarytasów literatury na trio fortepianowe i prezentowanie głęboko przemyślanych zestawień programów koncertowych.

W roku 2016, jubileuszowym Williama Szekspira (1564-1616), Trio Hanower prezentowało m.in. program muzyczny "If music be the food of love...", zainspirowany twórczością średniowiecznego poety.

Z okazji roku jubileuszowego - 100. urodzin Leonarda Bernsteina przypadających na rok 2018, Trio Hanower występowało z jego rzadko wykonywanym triem powstałym w roku 1937. W roku 2020, jubileuszowym z okazji 250. urodzin Ludwiga van Beethovena zespół nagra łącznie z altowiolistą Konstantinem Sellheim równie mało znane kwartety fortepianowe genialnego kompozytora.